TURNUS REHABILITACYJNY W DZIWNÓWKU PAŹDZIERNIK 2019

                       To był czas rehabilitacji i czas relaksu.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019

   Wydarzeniem miesiąca października po turnusie rehabilitacyjnym był "PIRACKI DZIEŃ NAUCZYCIELA". Wzięli w nim udział podopieczni naszego Stowarzyszenia, wychowankowie naszych placówek, nauczyciele i inni pracownicy oraz jako gość honorowy Pan Wiceburmistrz Karlina Piotr Woś. Było bardzo miło i zabawnie co widać na fotografiach i filmiku.

 

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY 23.10.2019

UROCZYSTE OBCHODY 101. ROCZNICY

ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

8 LISTOPADA 2019R. PRZED RATUSZEM WSPÓLNIE Z MIESZKAŃCAMI I PANEM BURMISTRZEM KARLINA UCZCILIŚMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI ODŚPIEWANIEM HYMNU NARODOWEGO.

     W DNIU 16 LISTOPADA BYLIŚMY PO RAZ KOLEJNY UCZESTNIKAMI KOŁOBRZESKIEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI OSÓB, KTÓRYM WĘDRUJE SIĘ TROCHĘ TRUDNIEJ... BYŁA TO JUŻ JUBILEUSZOWA X EDYCJA TEGO PRZEGLĄDU. ORGANIZATOREM JAK ZWYKLE BYŁA FUNDACJA "UWIERZCIE W NAS"

fragment naszego występu

W dniu 5 grudnia 2019 w hali sportowej Homanit Arena w Karlinie odbyła się Mikołajkowa Spartakiada osób niepełnosprawnych. Organizatorami tej sympatycznej imprezy byli: Burmistrz Karlina, Zarząd Obiektów Sportowych, Turystycznych i Rekreacyjnych w Karlinie oraz nasze Stowarzyszenie...

Dnia 19 grudnia 2019 r. jak zwykle w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia mieliśmy okazję spotkać się, aby wspólnie przeżyć wyjątkowe chwile. To uroczyste dla nas wydarzenie rozpoczęło się od pięknego i emocjonalnego przedstawienia pt. "Drzwi do Betlejem" w wykonaniu naszego Teatru Myśli i Gestu. Wystąpili podopieczni naszych placówek oraz pracownicy. W spotkaniu tym uczestniczyli również rodzice uczniów i wychowanków naszych placówek oświatowych oraz zaproszeni goście, a wśród nich ksiądz proboszcz Andrzej Korpusik,  Burmistrz Karlina - Pan Waldemar Miśko, zastępca Burmistrza - Pan Piotr Woś, Wójt Gminy Białogard - Pan Jacek Smoliński, Dyrektor Karlińskiego Ośrodka Kultury - Pani Małgorzata Kolicka. Gośćmi byli także członkowie Wspólnoty AA z Konina i Białogardu, którzy przywieźli prezenty mikołajkowe dla naszych uczniów i wychowanków. W drugiej części spotkania zasiedliśmy wszyscy przy wigilijnym stole.

 

ROZPOCZĘCIE  ROKU  SZKOLNEGO  2020/2021


 Po trudnym okresie pracy spowodowanym epidemią koronawirusa COVID-19 i po wakacjach wracamy do "normalnej pracy".  We wtorek pierwszego września br. o godzinie 9-tej uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.

WALNE  ZEBRANIE  STOWARZYSZENIA

W dniu 08.10.2020r. odbyło się zebranie członków naszego Stowarzyszenia na którym omówiliśmy sprawy bieżące dotyczące naszej działalności w tym szczególnie trudnym okresie pandemii koronawirusa COVID-19. Na zebraniu tym zatwierdziliśmy także sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za rok 2019, które jest umieszczone na stronie internetowej Narodowego Instytutu Wolności.

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

W 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele naszego Ośrodka i Szkoły złożyli wiązankę kwiatów pod postawioną przez nas dwa lata temu tablicą pamiątkową przy "Dębie Wolności". Tym razem wydarzenie to było skromne ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się spowodowane pandemią koronawirusa.

SPOTKANIA  WIGILIJNE  2020 R.

W czasie pandemii COVID-19 w tym roku nie odbyliśmy spotkana wigilijnego przed Bożym Narodzeniem w jednej ogólnej grupie, jak to bywało latach ubiegłych. Tym razem poszczególne oddziały naszych placówek edukacyjnych i projektu "Rehabilitacja 25 plus" miały oddzielne spotkania we własnym gronie.

Przed Świętami Wielkanocnymi 2021 r. mimo ciągłych utrudnień związanych z pandemią koronawirusa przygotowania do Świąt były...

Kontakt:

 

Stowarzyszenie Integracji Społecznej

                      "Droga"

ul.Koszalińska 96A

78-230 Karlino

tel. 508 845 768

lub 505 083 388

 

e-mail: krzyciel@wp.pl

lub       siuna1@poczta.onet.pl

Stowarzyszenie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym dnia 01.08.2003r. pod numerem 0000169329.

Numer konta bankowego:

61 1090 2646 0000 0001 0724 4738

 

Niepubliczny Ośrodek

Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy

ul. Koszalińska 96A

78-230 Karlino

 

tel.: +48 94 721 64 26

tel. kom.: +48 512 471 721

e-mail:  norew.karlino@wp.pl 

 

 

Niepubliczna Szkoła

Specjalna Przysposabiająca do Pracy

ul. Koszalińska 96A

78-230 Karlino

 

tel.: +48 94 721 64 26

tel. kom.: +48 512 471 721

e-mail:  norew.karlino@wp.pl 

 

 

 

Pamiętaliśmy o majowych Świętach Państwowych. 1 maja czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 maja - Dzień Fagi RP i 3 maja - Święto Konstytucji 3 maja.

TURNUS REHABILITACYJNY

W dniach od 30.05.2021r. do 13.06.2021r. grupa naszych podopiecznych z placówek i z projektu "Rehabilitacja 25 plus" uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku nadmorskim w Dziwnówku. Po okresie lockdownu była to znacząca odmiana... Wychowankowie naszych placówek, którzy nie wyjechali na turnus uczestniczyli jak zwykle w codziennych zajęciach edukacyjno-terapeutyczych, ale też w tym okresie dwukrotnie wyjeżdżali na wycieczki do Sarbinowa. Zarówno jednym i drugim dopisywała wspaniała pogoda i wyśmienite humory.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego - to czas, kiedy kończymy dany etap i rozpoczynamy kolejny. Są to chwile refleksji i niezapomnianych wrażeń. Wszystkim naszym wychowankom i ich rodzinom życzymy słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji.
     Ze względu na ciągle jeszcze panującą pandemię koronawirusa COVID-19 nie odbyło się ogólne spotkanie wszystkich wychowanków, rodziców i nauczycieli, lecz spotkania w małych grupach (oddziałach).
 

SZKOLENIE NAUCZYCIELI I INNYCH PRACOWNIKÓW Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

W dniu 30 sierpnia 2021 r. odbyliśmy kolejne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez ratownika medycznego z firmy Altis. Szkolenie to miało na celu przypomnienie podstawowych czynności jakie trzeba wykonać by mieć szansę na uratowanie czyjegoś życia. Omówiono i przećwiczono:

  • Postępowanie w miejscu zdarzenia.
  • Rozpoznawanie stanów zagrożenia życia.
  • Prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (ćwiczenia praktyczne na fantomach).
  • Udzielanie pomocy przy zadławieniach, zranieniach, krwotokach, złamaniach, zwichnięciach itp.
  • Postępowanie w czasie wypadków komunikacyjnych.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     Dnia 1-go września bieżącego roku rozpoczęliśmy rok szkolny. Uroczystość była skromniejsza niż zwykle, gdyż ciągle jeszcze mamy do czynienia z pandemią koronawirusa COVID-19. Najbardziej na rozpoczęcie roku szkolnego czekali wychowankowie i uczniowie naszych placówek edukacyjnych. Miło było zobaczyć znowu uśmiechnięte twarze uczestników spotkania inaugurującego ten nowy rok szkolny. Liczymy na to, że pandemia nie zakłóci w istotny sposób naszej pracy. Tego dnia także zainaugurowaliśmy po raz kolejny działanie projektu "Rehabilitacja 25 plus" finansowanego w głównej mierze przez PFRON, w którym uczestniczą absolwenci naszych placówek.

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

Pamiętaliśmy o kolejnej rocznicy powstania niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej i uczciliśmy tą rocznicę na różne sposoby w małych grupach pamiętając o ciągle istniejącej pandemii.