Świąteczne  Spotkanie  Wigilijne

W naszym Ośrodku magia Świąt zawitała już dzisiaj. Teatr Myśli i Gestu zachwycił nas spektaklem pt. "Zaczarowany las" w reżyserii Katarzyny Stasińskiej. Muzyka, czar świateł i wspaniali aktorzy sprawili, że widzom nie jedna łza zakręciła się w oku. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przy dźwiękach gitary i akordeonu. Dziękujemy wszystkim Gościom za wspólnie spędzony czas i za upominki dla naszych wychowanków. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     W dniu 04 września odbyło się w naszych placówkach uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pani Dyrektor Alina Adamczewska życzyła wszystkim, aby rozpoczynający się rok szkolny był bezpieczny i spokojny, by stał się źródłem pozytywnych przeżyć, sukcesów edukacyjnych i wychowawczych, uśmiechu i radości.

Krótka relacja video z pikniku

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     W piątek 23 czerwca 2023 r. odbyła się u nas uroczystość zakończenia roku szkolnego. W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie i wychowankowie naszych placówek edukacyjnych, ich rodzice i opiekunowie, zaproszeni goście, dyrekcja oraz nauczyciele i pracownicy. Obecni byli również uczestnicy projektu "Rehabilitacja 25 plus", ich rodzice oraz pracownicy Stowarzyszenia. Podsumowano mijający rok szkolny. Pani dyrektor Alina Adamczewska życzyła podopiecznym zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji. 

20 LAT STOWARZYSZENIA

   Mija 20 lat od kiedy powstało Stowarzyszenie Integracji Społecznej "DROGA". Z tej okazji przygotowaliśmy piknik dla całej społeczności Stowarzyszenia oraz mieszkańców Karlina. To był niesamowity dzień, który choć rozpoczął się od ulewy i burzy nie przestraszył naszych gości. Wśród nich byli włodarze Karlina Burmistrzowie Waldemar Miśko i Piotr Woś, którzy nas dzielnie wspierali i wypatrywali słońca. Po krótkiej części oficjalnej, wyszło słońce i rozpoczęła się wspaniała zabawa. Było wiele atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie: tatuaże, bańki, malowanie na folii, fotobudka oraz strefa gastronomiczna z pysznymi wypiekami rodziców naszych podopiecznych, kiełbaską z grilla, watą cukrową i popcornem. Uśmiech na twarzy zawsze pojawia się w towarzystwie "Klaunów Kulki", których pogoda nie przestraszyła i zarażali dobrą zabawą. 

 

ZMIANA PREZESA STOWARZYSZENIA

     W związku z rezygnacją z funkcji prezesa Pana Krzysztofa Cieleckiego w dniu 20 kwietnia 2023 roku odbyło się Walne Zebranie naszego Stowarzyszenia na którym na prezesa Stowarzyszenia wybrana została Pani Małgorzata Derewicz. Wszyscy życzymy nowej Pani Prezes owocniej pracy na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia i prowadzonych przez Stowarzyszenie placówek edukacyjno-terapeutycznych systemu oświaty.

 

SPOTKANIE WIELKANOCNE   

W środę 5 kwietnia 2023 r. odbyło się u nas świąteczne spotkanie Wielkanocne na którym Teatr Myśli i Gestu zaprezentował pełen kolorów i pięknej muzyki spektakl "Senne Marzenia". Jak zwykle na scenie wystąpili uczniowie i wychowankowie naszych placówek edukacyjnych i podopieczni projektu "Rehabilitacja 25 plus".  Wśród gości obecni byli rodzice i opiekunowie naszych podopiecznych, nasi sympatycy oraz wiceburmistrz Karlina Pan Piotr Woś. Gościem szczególnym był Zając Wielkanocny, który przyniósł dla naszych wychowanków słodkie upominki. Po spektaklu zasiedliśmy przy wspólnym stole spędzając ten czas w bardzo miłej świątecznej atmosferze.

SPOTKANIE WIGILIJNE

W czwartek 22 grudnia 2022 roku spotkaliśmy się z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie to rozpoczęło się od okolicznościowego spektaklu naszego teatru "Myśli i Gestu". Grupa teatralna, która złożona jest z uczniów i wychowanków naszych placówek edukacyjnych oraz uczestników projektu "Rehabilitacja 25 plus", przedstawiła "Opowieść wigilijną" na motywach powieści Charlesa Dickensa. W przedstawieniu tym wzięli udział również uczniowie z klasy III a i III c Szkoły Podstawowej w Karlinie. Po tym pięknym, wzbudzającym pozytywne emocje przedstawieniu zasiedliśmy przy wigilijnym stole. Wśród gości byli między innymi rodzice i opiekunowie naszych uczniów i wychowanków, Zastępca Burmistrza Karlina - Pan Piotr Woś, Sekretarz miasta i gminy Karlino - Pan Jarosław Stepczyński, ks. proboszcz - Dariusz Rataj, a także, jak co roku, przedstawiciele wspólnoty AA z Konina i Białogardu.

Narodowe Święto Niepodległości

   Uczniowie i wychowankowie naszych placówek edukacyjnych obchodzili 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Odbyliśmy uroczyste spotkania w grupach i szczególnie uroczyście celebrowaliśmy tę rocznicę odzyskania wolności i suwerenności przez nasz kraj w 1918 roku. To szczególne w bieżącym roku podejście do wagi istnienia naszej państwowości było związane z kontekstem trwania wojny w Ukrainie napadniętej przez Rosję i pomocy ukraińcom przez nasze społeczeństwo i nasze Państwo.

Dzień Edukacji Narodowej

W tym dniu kierujemy w stronę wszystkich Nauczycieli i Pracowników Administracji oraz Obsługi najserdeczniejsze podziękowania za pracę pełną poświęceń, za cierpliwość i zrozumienie, za kreatywność, za pasję, miłość i zaangażowanie wkładane w wychowanie i opiekę nad naszymi podopiecznymi. Życzymy, aby dotychczasowe działania były źródłem satysfakcji i inspiracją do podejmowania nowych wyzwań. Życzymy codziennego optymizmu oraz samych dobrych, pogodnych dni.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

   We czwartek 1 września 2022 roku odbyło się u nas uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Tę uroczystość rozpoczęła Pani Alina Adamczewska, która z nowym rokiem szkolnym objęła stanowisko dyrektora obu naszych placówek edukacyjnych (NOREW i NSPDP). Zastąpiła na tym stanowisku Panią Violettę Cielecką, która funkcję dyrektora placówek sprawowała od początku ich istnienia (od 2007 i 2008 r.). Ustępującej Pani dyrektor za lata wzorowej pracy podziękował Prezes Stowarzyszenia Integracji Społecznej "DROGA", które jest organem prowadzącym dla tych placówek. Prezes życzył nowej Pani dyrektor sukcesów na objętym stanowisku i satysfakcji z pracy na rzecz naszych wyjątkowych uczniów i wychowanków.

Zakoczenie roku szkolnego 2021/2022

     W dniu 24 czerwca 2022r. odbyło się u nas uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Po okresie obostrzeń pandemicznych nareszcie mogliśmy się spotkać wszyscy w jednym miejscu. Życzyliśmy sobie wzajemnie zdrowych i bezpiecznych wakacji i powrotu do zajęć w przyszłym roku szkolnym bez utrudnień.

JESTEŚMY SOLIDARNI Z UKRAINĄ

   W dniu 20.05.2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie "SALI DOŚWIADCZANIA ŚWIATA" w naszym ośrodku. Wyposażenie tej sali zostało zakupione w głównej części ze środków otrzymanych od TVP z programu "Reklama dzieciom" (poniżej relacja w BTK i TVP3).

   Tego dnia obchodziliśmy także uroczyście jubileusz 15 LECIA naszego NIEPUBLICZNEGO OŚRODKA REHABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO. Na naszej uroczystości obecni byli między innymi samorządowcy z terenu naszego powiatu oraz Pani Senator, a także rodzice i opiekunowie naszych uczniów i wychowanków.

MIKOŁAJKI  6 GRUDNIA 2021

Dnia 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Wszyscy nasi podopieczni otrzymali od niego prezenty.

SPOTKANIA PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA

    W dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia uczniowie i wychowankowie naszych placówek edukacyjnych oraz podopieczni projektu "Rehabilitacja 25 plus" uczestniczyli w uroczystych spotkaniach opłatkowych. Ze względu na pandemię, podobnie jak w ubiegłym roku, nie było jednego wspólnego spotkania dla całej naszej społeczności, lecz odbywały się spotkania przy wigilijnym stole w poszczególnych grupach oddzielnie.

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

Pamiętaliśmy o kolejnej rocznicy powstania niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej i uczciliśmy tą rocznicę na różne sposoby w małych grupach pamiętając o ciągle istniejącej pandemii.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     Dnia 1-go września bieżącego roku rozpoczęliśmy rok szkolny. Uroczystość była skromniejsza niż zwykle, gdyż ciągle jeszcze mamy do czynienia z pandemią koronawirusa COVID-19. Najbardziej na rozpoczęcie roku szkolnego czekali wychowankowie i uczniowie naszych placówek edukacyjnych. Miło było zobaczyć znowu uśmiechnięte twarze uczestników spotkania inaugurującego ten nowy rok szkolny. Liczymy na to, że pandemia nie zakłóci w istotny sposób naszej pracy. Tego dnia także zainaugurowaliśmy po raz kolejny działanie projektu "Rehabilitacja 25 plus" finansowanego w głównej mierze przez PFRON, w którym uczestniczą absolwenci naszych placówek.

SZKOLENIE NAUCZYCIELI I INNYCH PRACOWNIKÓW Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

W dniu 30 sierpnia 2021 r. odbyliśmy kolejne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez ratownika medycznego z firmy Altis. Szkolenie to miało na celu przypomnienie podstawowych czynności jakie trzeba wykonać by mieć szansę na uratowanie czyjegoś życia. Omówiono i przećwiczono:

  • Postępowanie w miejscu zdarzenia.
  • Rozpoznawanie stanów zagrożenia życia.
  • Prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (ćwiczenia praktyczne na fantomach).
  • Udzielanie pomocy przy zadławieniach, zranieniach, krwotokach, złamaniach, zwichnięciach itp.
  • Postępowanie w czasie wypadków komunikacyjnych.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego - to czas, kiedy kończymy dany etap i rozpoczynamy kolejny. Są to chwile refleksji i niezapomnianych wrażeń. Wszystkim naszym wychowankom i ich rodzinom życzymy słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji.
     Ze względu na ciągle jeszcze panującą pandemię koronawirusa COVID-19 nie odbyło się ogólne spotkanie wszystkich wychowanków, rodziców i nauczycieli, lecz spotkania w małych grupach (oddziałach).
 

TURNUS REHABILITACYJNY

W dniach od 30.05.2021r. do 13.06.2021r. grupa naszych podopiecznych z placówek i z projektu "Rehabilitacja 25 plus" uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku nadmorskim w Dziwnówku. Po okresie lockdownu była to znacząca odmiana... Wychowankowie naszych placówek, którzy nie wyjechali na turnus uczestniczyli jak zwykle w codziennych zajęciach edukacyjno-terapeutyczych, ale też w tym okresie dwukrotnie wyjeżdżali na wycieczki do Sarbinowa. Zarówno jednym i drugim dopisywała wspaniała pogoda i wyśmienite humory.

Pamiętaliśmy o majowych Świętach Państwowych. 1 maja czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 maja - Dzień Fagi RP i 3 maja - Święto Konstytucji 3 maja.

 

Niepubliczny Ośrodek

Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy

ul. Koszalińska 96A

78-230 Karlino

 

tel.: +48 94 721 64 26

tel. kom.: +48 512 471 721

e-mail:  norew.karlino@wp.pl 

 

 

Niepubliczna Szkoła

Specjalna Przysposabiająca do Pracy

ul. Koszalińska 96A

78-230 Karlino

 

tel.: +48 94 721 64 26

tel. kom.: +48 512 471 721

e-mail:  norew.karlino@wp.pl 

 

 

 

Kontakt:

Stowarzyszenie Integracji Społecznej

                      "DROGA"

ul.Koszalińska 96A

78-230 Karlino

 

tel. 502 252 364

lub 505 083 388

 

e-mail:  droga.karlino@wp.pl 

lub        siuna1@poczta.onet.pl

Stowarzyszenie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym dnia 01.08.2003 r. pod numerem 0000169329.

Numer konta bankowego:

61 1090 2646 0000 0001 0724 4738

Przed Świętami Wielkanocnymi 2021 r. mimo ciągłych utrudnień związanych z pandemią koronawirusa przygotowania do Świąt były...

SPOTKANIA  WIGILIJNE  2020 R.

W czasie pandemii COVID-19 w tym roku nie odbyliśmy spotkana wigilijnego przed Bożym Narodzeniem w jednej ogólnej grupie, jak to bywało latach ubiegłych. Tym razem poszczególne oddziały naszych placówek edukacyjnych i projektu "Rehabilitacja 25 plus" miały oddzielne spotkania we własnym gronie.

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

W 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele naszego Ośrodka i Szkoły złożyli wiązankę kwiatów pod postawioną przez nas dwa lata temu tablicą pamiątkową przy "Dębie Wolności". Tym razem wydarzenie to było skromne ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się spowodowane pandemią koronawirusa.

WALNE  ZEBRANIE  STOWARZYSZENIA

W dniu 08.10.2020r. odbyło się zebranie członków naszego Stowarzyszenia na którym omówiliśmy sprawy bieżące dotyczące naszej działalności w tym szczególnie trudnym okresie pandemii koronawirusa COVID-19. Na zebraniu tym zatwierdziliśmy także sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za rok 2019, które jest umieszczone na stronie internetowej Narodowego Instytutu Wolności.


 Po trudnym okresie pracy spowodowanym epidemią koronawirusa COVID-19 i po wakacjach wracamy do "normalnej pracy".  We wtorek pierwszego września br. o godzinie 9-tej uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.

ROZPOCZĘCIE  ROKU  SZKOLNEGO  2020/2021


Dnia 19 grudnia 2019 r. jak zwykle w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia mieliśmy okazję spotkać się, aby wspólnie przeżyć wyjątkowe chwile. To uroczyste dla nas wydarzenie rozpoczęło się od pięknego i emocjonalnego przedstawienia pt. "Drzwi do Betlejem" w wykonaniu naszego Teatru Myśli i Gestu. Wystąpili podopieczni naszych placówek oraz pracownicy. W spotkaniu tym uczestniczyli również rodzice uczniów i wychowanków naszych placówek oświatowych oraz zaproszeni goście, a wśród nich ksiądz proboszcz Andrzej Korpusik,  Burmistrz Karlina - Pan Waldemar Miśko, zastępca Burmistrza - Pan Piotr Woś, Wójt Gminy Białogard - Pan Jacek Smoliński, Dyrektor Karlińskiego Ośrodka Kultury - Pani Małgorzata Kolicka. Gośćmi byli także członkowie Wspólnoty AA z Konina i Białogardu, którzy przywieźli prezenty mikołajkowe dla naszych uczniów i wychowanków. W drugiej części spotkania zasiedliśmy wszyscy przy wigilijnym stole.

 

W dniu 5 grudnia 2019 w hali sportowej Homanit Arena w Karlinie odbyła się Mikołajkowa Spartakiada osób niepełnosprawnych. Organizatorami tej sympatycznej imprezy byli: Burmistrz Karlina, Zarząd Obiektów Sportowych, Turystycznych i Rekreacyjnych w Karlinie oraz nasze Stowarzyszenie...

     W DNIU 16 LISTOPADA BYLIŚMY PO RAZ KOLEJNY UCZESTNIKAMI KOŁOBRZESKIEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI OSÓB, KTÓRYM WĘDRUJE SIĘ TROCHĘ TRUDNIEJ... BYŁA TO JUŻ JUBILEUSZOWA X EDYCJA TEGO PRZEGLĄDU. ORGANIZATOREM JAK ZWYKLE BYŁA FUNDACJA "UWIERZCIE W NAS"

fragment naszego występu

8 LISTOPADA 2019R. PRZED RATUSZEM WSPÓLNIE Z MIESZKAŃCAMI I PANEM BURMISTRZEM KARLINA UCZCILIŚMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI ODŚPIEWANIEM HYMNU NARODOWEGO.

UROCZYSTE OBCHODY 101. ROCZNICY

ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY 23.10.2019

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019

   Wydarzeniem miesiąca października po turnusie rehabilitacyjnym był "PIRACKI DZIEŃ NAUCZYCIELA". Wzięli w nim udział podopieczni naszego Stowarzyszenia, wychowankowie naszych placówek, nauczyciele i inni pracownicy oraz jako gość honorowy Pan Wiceburmistrz Karlina Piotr Woś. Było bardzo miło i zabawnie co widać na fotografiach i filmiku.

TURNUS REHABILITACYJNY W DZIWNÓWKU PAŹDZIERNIK 2019

                       To był czas rehabilitacji i czas relaksu.