TURNUS REHABILITACYJNY W DZIWNÓWKU PAŹDZIERNIK 2019

                       To był czas rehabilitacji i czas relaksu.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019

   Wydarzeniem miesiąca października po turnusie rehabilitacyjnym był "PIRACKI DZIEŃ NAUCZYCIELA". Wzięli w nim udział podopieczni naszego Stowarzyszenia, wychowankowie naszych placówek, nauczyciele i inni pracownicy oraz jako gość honorowy Pan Wiceburmistrz Karlina Piotr Woś. Było bardzo miło i zabawnie co widać na fotografiach i filmiku.

 

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY 23.10.2019

UROCZYSTE OBCHODY 101. ROCZNICY

ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

8 LISTOPADA 2019R. PRZED RATUSZEM WSPÓLNIE Z MIESZKAŃCAMI I PANEM BURMISTRZEM KARLINA UCZCILIŚMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI ODŚPIEWANIEM HYMNU NARODOWEGO.

     W DNIU 16 LISTOPADA BYLIŚMY PO RAZ KOLEJNY UCZESTNIKAMI KOŁOBRZESKIEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI OSÓB, KTÓRYM WĘDRUJE SIĘ TROCHĘ TRUDNIEJ... BYŁA TO JUŻ JUBILEUSZOWA X EDYCJA TEGO PRZEGLĄDU. ORGANIZATOREM JAK ZWYKLE BYŁA FUNDACJA "UWIERZCIE W NAS"

fragment naszego występu

W dniu 5 grudnia 2019 w hali sportowej Homanit Arena w Karlinie odbyła się Mikołajkowa Spartakiada osób niepełnosprawnych. Organizatorami tej sympatycznej imprezy byli: Burmistrz Karlina, Zarząd Obiektów Sportowych, Turystycznych i Rekreacyjnych w Karlinie oraz nasze Stowarzyszenie...

Dnia 19 grudnia 2019 r. jak zwykle w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia mieliśmy okazję spotkać się, aby wspólnie przeżyć wyjątkowe chwile. To uroczyste dla nas wydarzenie rozpoczęło się od pięknego i emocjonalnego przedstawienia pt. "Drzwi do Betlejem" w wykonaniu naszego Teatru Myśli i Gestu. Wystąpili podopieczni naszych placówek oraz pracownicy. W spotkaniu tym uczestniczyli również rodzice uczniów i wychowanków naszych placówek oświatowych oraz zaproszeni goście, a wśród nich ksiądz proboszcz Andrzej Korpusik,  Burmistrz Karlina - Pan Waldemar Miśko, zastępca Burmistrza - Pan Piotr Woś, Wójt Gminy Białogard - Pan Jacek Smoliński, Dyrektor Karlińskiego Ośrodka Kultury - Pani Małgorzata Kolicka. Gośćmi byli także członkowie Wspólnoty AA z Konina i Białogardu, którzy przywieźli prezenty mikołajkowe dla naszych uczniów i wychowanków. W drugiej części spotkania zasiedliśmy wszyscy przy wigilijnym stole.

 

ROZPOCZĘCIE  ROKU  SZKOLNEGO  2020/2021


 Po trudnym okresie pracy spowodowanym epidemią koronawirusa COVID-19 i po wakacjach wracamy do "normalnej pracy".  We wtorek pierwszego września br. o godzinie 9-tej uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.

WALNE  ZEBRANIE  STOWARZYSZENIA

W dniu 08.10.2020r. odbyło się zebranie członków naszego Stowarzyszenia na którym omówiliśmy sprawy bieżące dotyczące naszej działalności w tym szczególnie trudnym okresie pandemii koronawirusa COVID-19. Na zebraniu tym zatwierdziliśmy także sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za rok 2019, które jest umieszczone na stronie internetowej Narodowego Instytutu Wolności.

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

W 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele naszego Ośrodka i Szkoły złożyli wiązankę kwiatów pod postawioną przez nas dwa lata temu tablicą pamiątkową przy "Dębie Wolności". Tym razem wydarzenie to było skromne ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się spowodowane pandemią koronawirusa.

SPOTKANIA  WIGILIJNE  2020 R.

W czasie pandemii COVID-19 w tym roku nie odbyliśmy spotkana wigilijnego przed Bożym Narodzeniem w jednej ogólnej grupie, jak to bywało latach ubiegłych. Tym razem poszczególne oddziały naszych placówek edukacyjnych i projektu "Rehabilitacja 25 plus" miały oddzielne spotkania we własnym gronie.

Przed Świętami Wielkanocnymi 2021 r. mimo ciągłych utrudnień związanych z pandemią koronawirusa przygotowania do Świąt były...

Kontakt:

 

Stowarzyszenie Integracji Społecznej

                      "Droga"

ul.Koszalińska 96A

78-230 Karlino

tel. 508 845 768

lub 505 083 388

 

e-mail: krzyciel@wp.pl

lub       siuna1@poczta.onet.pl

Stowarzyszenie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym dnia 01.08.2003r. pod numerem 0000169329.

Numer konta bankowego:

61 1090 2646 0000 0001 0724 4738

 

Niepubliczny Ośrodek

Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy

ul. Koszalińska 96A

78-230 Karlino

 

tel.: +48 94 721 64 26

tel. kom.: +48 512 471 721

e-mail: norew.karlino@wp.pl

 

 

 

Niepubliczna Szkoła

Specjalna Przysposabiająca do Pracy

ul. Koszalińska 96A

78-230 Karlino

 

tel.: +48 94 721 64 26

tel. kom.: +48 512 471 721

e-mail: norew.karlino@wp.pl

 

 

 

 

Pamiętaliśmy o majowych Świętach Państwowych. 1 maja czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 maja - Dzień Fagi RP i 3 maja - Święto Konstytucji 3 maja.

TURNUS REHABILITACYJNY

W dniach od 30.05.2021r. do 13.06.2021r. grupa naszych podopiecznych z placówek i z projektu "Rehabilitacja 25 plus" uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku nadmorskim w Dziwnówku. Po okresie lockdownu była to znacząca odmiana... Wychowankowie naszych placówek, którzy nie wyjechali na turnus uczestniczyli jak zwykle w codziennych zajęciach edukacyjno-terapeutyczych, ale też w tym okresie dwukrotnie wyjeżdżali na wycieczki do Sarbinowa. Zarówno jednym i drugim dopisywała wspaniała pogoda i wyśmienite humory.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego - to czas, kiedy kończymy dany etap i rozpoczynamy kolejny. Są to chwile refleksji i niezapomnianych wrażeń. Wszystkim naszym wychowankom i ich rodzinom życzymy słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji.
     Ze względu na ciągle jeszcze panującą pandemię koronawirusa COVID-19 nie odbyło się ogólne spotkanie wszystkich wychowanków, rodziców i nauczycieli, lecz spotkania w małych grupach (oddziałach).
 

SZKOLENIE NAUCZYCIELI I INNYCH PRACOWNIKÓW Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

W dniu 30 sierpnia 2021 r. odbyliśmy kolejne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez ratownika medycznego z firmy Altis. Szkolenie to miało na celu przypomnienie podstawowych czynności jakie trzeba wykonać by mieć szansę na uratowanie czyjegoś życia. Omówiono i przećwiczono:

  • Postępowanie w miejscu zdarzenia.
  • Rozpoznawanie stanów zagrożenia życia.
  • Prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (ćwiczenia praktyczne na fantomach).
  • Udzielanie pomocy przy zadławieniach, zranieniach, krwotokach, złamaniach, zwichnięciach itp.
  • Postępowanie w czasie wypadków komunikacyjnych.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     Dnia 1-go września bieżącego roku rozpoczęliśmy rok szkolny. Uroczystość była skromniejsza niż zwykle, gdyż ciągle jeszcze mamy do czynienia z pandemią koronawirusa COVID-19. Najbardziej na rozpoczęcie roku szkolnego czekali wychowankowie i uczniowie naszych placówek edukacyjnych. Miło było zobaczyć znowu uśmiechnięte twarze uczestników spotkania inaugurującego ten nowy rok szkolny. Liczymy na to, że pandemia nie zakłóci w istotny sposób naszej pracy. Tego dnia także zainaugurowaliśmy po raz kolejny działanie projektu "Rehabilitacja 25 plus" finansowanego w głównej mierze przez PFRON, w którym uczestniczą absolwenci naszych placówek.

Odwiedź nas na facebooku

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

Pamiętaliśmy o kolejnej rocznicy powstania niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej i uczciliśmy tą rocznicę na różne sposoby w małych grupach pamiętając o ciągle istniejącej pandemii.

    W dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia uczniowie i wychowankowie naszych placówek edukacyjnych oraz podopieczni projektu "Rehabilitacja 25 plus" uczestniczyli w uroczystych spotkaniach opłatkowych. Ze względu na pandemię, podobnie jak w ubiegłym roku, nie było jednego wspólnego spotkania dla całej naszej społeczności, lecz odbywały się spotkania przy wigilijnym stole w poszczególnych grupach oddzielnie.

SPOTKANIA PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA

MIKOŁAJKI  6 GRUDNIA 2021

Dnia 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Wszyscy nasi podopieczni otrzymali od niego prezenty.

   W dniu 20.05.2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie "SALI DOŚWIADCZANIA ŚWIATA" w naszym ośrodku. Wyposażenie tej sali zostało zakupione w głównej części ze środków otrzymanych od TVP z programu "Reklama dzieciom" (poniżej relacja w BTK i TVP3).

   Tego dnia obchodziliśmy także uroczyście jubileusz 15 LECIA naszego NIEPUBLICZNEGO OŚRODKA REHABILITACYJNO-EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZEGO. Na naszej uroczystości obecni byli między innymi samorządowcy z terenu naszego powiatu oraz Pani Senator, a także rodzice i opiekunowie naszych uczniów i wychowanków.

JESTEŚMY SOLIDARNI Z UKRAINĄ

     W dniu 24 czerwca 2022r. odbyło się u nas uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Po okresie obostrzeń pandemicznych nareszcie mogliśmy się spotkać wszyscy w jednym miejscu. Życzyliśmy sobie wzajemnie zdrowych i bezpiecznych wakacji i powrotu do zajęć w przyszłym roku szkolnym bez utrudnień.

Zakoczenie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

   We czwartek 1 września 2022 roku odbyło się u nas uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Tę uroczystość rozpoczęła Pani Alina Adamczewska, która z nowym rokiem szkolnym objęła stanowisko dyrektora obu naszych placówek edukacyjnych (NOREW i NSPDP). Zastąpiła na tym stanowisku Panią Violettę Cielecką, która funkcję dyrektora placówek sprawowała od początku ich istnienia (od 2007 i 2008 r.). Ustępującej Pani dyrektor za lata wzorowej pracy podziękował Prezes Stowarzyszenia Integracji Społecznej "DROGA", które jest organem prowadzącym dla tych placówek. Prezes życzył nowej Pani dyrektor sukcesów na objętym stanowisku i satysfakcji z pracy na rzecz naszych wyjątkowych uczniów i wychowanków.